İlahi Bandırmalı hemşehrim..

İlahi Bandırmalı hemşehrim.. / Cüneyt Çabuk

İlahi Bandırmalı hemşehrim..

Başkan Mirza’nın basın toplantısını izledim. Bence çok eğlenceliydi önümüzdeki 3 yıl ve kısmet olur da bir 5 yıl daha seçilirse dinleyeceğimiz masallardan kısa örnekler sunmuş Başkanımız.

Özet geçelim “Benden bir şey beklemeyin bahanem de hazır” diyor.

Bunu da en büyük siyasi rakibi Cemal Öztaylan’ın yaptığı bina’da hatta odada gerçekleştiriyor. Yine Recep Eraydın’ın neredeyse sıfır maliyetle diktiği otel binasını satmış, Belediyenin arazilerini çoktan çarçur etmiş “parasız” bir başkan olarak yapıyor.

Benim bu “biz beceriksiziz elimizden iş gelmez ama top çevirmede üzerimize yoktur” konulu basın toplantısında sayın başkanı zerre kadar eleştiremem. Mirza sonuna kadar haklıdır.

Bir Allah’ın kulu; oy verenler de dahil Mirza’nın Bandırma’ya bir tek çivi çakacağına inanıyor muydu?

Tabi ki hayır.

Yoksa basın mensubu çıkıp sorardı değil mi? Seçim öncesinde işkembeden salladığın projeler nerede diye? Atacaksın tabi nasılsa biz çabucak unutuyoruz.

Benim eleştirim şu toplantı düzenine; Allah aşkına nedir o masanın kalabalığı, çirkinliği, dağınıklığı öyle. Ölçüsüzce yan yana dizilmiş başkan yardımcılarına, nerede görülmüş böyle curcuna, Cemal abinin “sıfır maliyetle” Bandırma’ya kazandırdığı binada yok muydu doğru düzgün bir salon,
Hem 25 yıllık siyasetçiye yakışıyor mu?

İlahi Bandırmalı hemşehrim..Sen başkan yardımcılarına, karşısındaki basın mensubuna bu muameleyi yapan başkandan Bandırma’yı imar etmesini, taş taş üzerine koymasını, geleceğin vizyon şehrini inşa etmesini bekliyor değilsin herhalde.

Otursun masasının üzerini toplasın. Az biraz tertipli olsun. Kimsenin inanmadığı nutuklar atsın, Biz onun eli cebinde boş boş gezmesini, düğünde, cenazede ciks takım elbisesi ile boy göstermesini de seviyoruz.

Zorlamasın kendini topu Büyükşehire atacağım diye, zira biz küçük şehirken de bunlardan bir şey olmadığını gayet net gördük.

hem sonra hepimiz bilmiyor muyuz? Belediyecilik nere Chp nere? değil mi yani Bandırmalı hemşehrim?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>