Yeni Döneme Girerken

 

Yüzde 50+1 için toplumun yüzde yüzünü kucaklamak gerek dedi Cumhurbaşkanı Erdoğan;

 

Artık başarı kriterinin buçuktan bir alarak sandığa yarım yamalak tutunarak değil de tüm seçmenin rızasını almaktan geçtiğini söyledi.

Çıtayı yükseltti bir nevi.

 

Kendisine, projesine ve seçmenine güvenen her siyasinin yapması gerekeni yaptı yani.

Yani ayrım yapmadan tüm toplumu en ince detayına kadar ötekileştirmeden kucaklamaktan bahsetti. Bunu yapamayan 50+1’i alamaz ve oyunun dışında kalır dedi.

 

Doğrusu kazanan siyasilerin hemen hemen tamamında zaten bunu uygulamaya geçiren kimseler olduğunu görebiliriz.

 

Seçmeni samimiyetle kucaklamanın karşılığı başarı hanesine altın harflerle yazılıyor. Eğer bu samimiyette sorununuz varsa da sonunuz pek hayır olmuyor. Yüksek hedefleri, yüksek egosu olan kimse için unutulmak en büyük ceza olsa gerek.

 

Yakın zamanda gerçekleşen devrimle artık siyasal anlamda bu algının kurumsallaştığını göreceğiz. Zira kendini oy aldığı kitle de dâhil olmak üzere herkesin üzerinde görenlerin sonu tüm siyasileri için ders olabilecek kadar açıktır.

 

Artık acaba öylemi olur demeye gerek yok. Seçilmek için aldığınız rızayı görev süreniz boyunca almaya devam edeceksiniz. Yani durmaksızın rıza üreteceksiniz. Bunun içinse aralıksız alçak gönüllülük kaçınılmaz olacak.

 

Daha iyi projeler muhakkak ki vizyoner siyasetçilerin başarılı olduğu bir alan ama özellikle Ak Parti içerisinde ve geleneğinde kentleşme ve belediyecilik adına çok önemli başarılar elde eden belediye başkanları mevcut.

 

Bundan sonra da yeni ve vizyoner siyasiler çıkacak ve mevcut iklim koşullarını da zorlayarak yeni eserlere imza atacaklardır. Bu kısır döngü ve engeller de kalktığına göre yeni ve genç siyasilerin önemli mevkilere gelmelerini de bekleyebiliriz.

 

İçerisinden geçtiğimiz hassas dönem bir gerçeğin daha altını çizmiştir.

 

O da vatandaşla asla oyun oynanmayacağı gerçeğidir.

 

Zamanı gelmiş tüm fikirlerin iktidara geldiği ve zamanı gelmiş fikirlerin de iktidardan inerek unutulmaya yüz tuttuğu bir dönemde kalıcı olmanın tek yeter koşulu seçmen kitlesine efendi değil hizmetkâr olmaktır.

 

Maalesef içerisinde bulunduğumuz dönemde bu tarz siyasilerin iktidarını göremedik. Bundan sonraki dönem için ise önümüz açık.

 

Unutmamak gerekir mühür kimdeyse Süleyman da oldur.

 

Siyasal nezaketin yerlerde süründüğü ve kadın siyasilere bile ağza alınmayacak hakaretlerin edildiği, itibar suikastının meşrulaştırıldığı dönemin sonuna geldiğimizi umut ediyorum.

Yeni sayfa herkes için hayırlı olacak..

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>